Fotodokumentace vozidel – VINFOTOSlužba slouží ke zdokumentování aktuálního stavu vozidla v době uzavření smlouvy s pojišťovnou. Díky této dokumentaci se vyhnete případným sporům s pojišťovnou při budoucí likvidaci pojistné události. Vy i pojišťovna budete mít pravdivě zachycen původní stav vozidla.

Postup při objednání služby VINFOTO

Po předchozím objednání na našich tel. číslech přijedete s Vaším vozidlem k nám na pobočku v Hoškovicích, vezmete sebou velký technický průkaz (případně jeho kopii) a klientský kupon, jež Vám vydal Váš pojišťovací poradce při sjednávání smlouvy. Zde nafotíme exteriér vozu, interiér, identifikační prvky (VIN vyražené, VIN na štítku, případné značení skel) a případné škody na vozidle.

Pracovník naší firmy vše zadá do online systému společnosti Cebia a vytiskne Vám osvědčení o provedení dokumentace VINFOTO. Do 24 hodin od pořízení dokumentace odešle elektronicky výsledky na centrálu Cebia, kde tyto výsledky zpracují a odešlou pojišťovně, která si tuto službu objednala.


OBJEDNAT SLUŽBU VINFOTO

Hodnocení stop poškození vozidla

  • bez viditelného poškození - na vozidle nebyly nalezeny žádné stopy poškození karoserie ani poškození skel vozidla
  • drobná poškození skel vozidla - na vozidle bylo nalezeno pouze poškození skel
  • drobná poškození mimo poškození skel - na vozidle byly nalezeny pouze stopy poškození karoserie, skla vozidla byla nepoškozena
  • drobná poškození skel i ostatních částí vozidla - na vozidle byly nalezeny stopy poškození karoserie i poškození skel vozidla
  • poškození většího rozsahu - škoda zřejmě převyšuje 5% obecné ceny vozidla a nelze ji přesně specifikovat

Mohlo by Vás zajímat

Minimum ojetých vozidel prodávaných v autobazarech ČR nemá žádná poškození. Tuto skutečnost prokázala Cebia po provedení fotodokumentace 3000 vozidel prodávaných v největších autobazarech ČR, kde vyšlo najevo, že pouhých 20 % vozidel nemá žádná vizuální poškození. U 80 % prodaných ojetých vozidel je nebezpečí, že jejich majitelé si budou chtít na úkor pojišťovny taková vozidla nechat opravit.

Dokumentace k prohlídce

  • Klientský kupon od Vaší pojišťovny
  • Tzv. "velký technický průkaz vozidla" nebo jeho kopii
  • Pořízení a zpracování fotodokumentace vozidla trvá cca 35 minut; pokud je VINFOTO spojeno se značením skel počítejte 45 až 60 minut.