Bezpečnostní značení skel ve spolupráci se společností CEBIAProč si nechat skla označit?

Jedná se o preventivní ochranu Vašeho vozu před krádeží, zloději si dvakrát rozmyslí, než takto označené a registrované vozidlo ukradnou. Přesklení všech oken na vozidle vyjde velmi draho a o tyto peníze zloděj přichází pokud odcizí vozidlo s tímto značením. Další peníze ztrácí při samotném prodeji takového vozidla. Pokud například zloděj odcizí vozidlo značky škoda octavia r.v.2000 (na všech sklech mají výrobci homologační značku s uvedením výroby skla, jež odpovídá roku výroby vozidla), kde je provedeno značení skel, musí zloděj vyměnit všechny okna a k tomu sehnat celou sadu se stejným rokem výroby, což je téměř nadlidský úkon.

Zloděj tedy většinou vymění všechny okna za nová. Této skutečnosti si však každý mechanik či servis všimne. Poté to může znamenat pouze dvě věci, že vozidlo bylo bourané nebo kradené. Cena padá níže.

Značení skel trvá cca 30 minut. Po vypískování dostane od naší firmy šablonu s kódem(nutné zachovat, abyste při výměně skel mohli nechat znovu vypískovat kód, nedoporučujeme zanechávat ve vozidle), kartičku s číslem kódu(uschovat například u zelené karty) a dále osvědčení o registraci údajů o vozidle do systému OCIS. Cena značení je 1700 Kč s DPH.

Nedílnou součástí značení oken je registrace vozidla v mezinárodním systému OCIS, slouží polici a privátním organizacím pro identifikaci označených vozidel nejen v ČR. Součástí je i služba FLEX, která poskytuje majiteli pokrádežový servis v případě odcizení vozidla, např. převod nalezeného vozidla z ciziny do ČR.


OBJEDNAT ZNAČENÍ SKEL

Co dělat když mi odcizili vozidlo?

Neprodleně po zjištění odcizení Vašeho vozu nahlaste tuto skutečnost na HelpDesk OCIS +420 267 91 5959 (operátoři přijímají hlášení 24 hodin denně), zde s Vámi již operátor vyřídí veškeré náležitosti. Dále při hlášení krádeže na policii nezapomeňte uvést, že na vozidle je značení skel.

Varianty značení skel

Systém SBZ OCIS (Systém Bezpečnostního Značení OCIS)

provádí se technologií pískování, používá pro označení vozidla speciální kód Cebia, který byl vyvinut v roce 1991 ve spolupráci s Policií ČR, kód obsahuje 7 alfanumerických znaků


Systém EUROVIN OCIS – profesionální provedení v servisu s objednáním šablon předem

provádí se technologií pískování, používá pro označení vozidla identifikační číslo karoserie vozidla - VIN, před montáží je nutné objednat výrobu šablon dle VIN konkrétního

vozidla


Systém SOZ OCIS – tuto metodu u nás neprovádíme

značení skel se provádí leptáním VIN kódu, před montáží je nutné objednat si šablonu s Vaším VIN kódem; tento způsob značení si můžete provést sami doma – společnost Cebia Vám zašle soupravu a návod; více na stránkách www.cebia.cz